Nejspíš mi potvrdíte, že testování úrovně cizího jazyka, stejně jako jakýkoli testování, rozhodně nepatří k těm nejpříjemnějším momentům. Přece se ale neučíme cizí jazyk na tajňačku, abysme si pro sebe mohli zamnout ruce, jak nám to pěkně jde. Chceme se zlepšovat a jazyk používat, žejo.
Rozřazovací testy – určení aktuální úrovně
Aby testování nebyl takovej vopruz, klidně si test naklikejte na telefonu v hospůdce u piva. Jako jsem to udělala já, jak prozrazuje ilustrační fotka : )
Takže tady to máte – udělejte si jeden test nebo všechny, ať získáte co nejpřesnější představu o svý úrovni.
V tomhle testu získáte okamžitý výsledek
Tenhle test vám dá okamžitý výsledek včetně označení otázek, které byly dobře a které ne, neudávají ale správnou odpověď.
Výsledek vám pošlou na e-mail spolu s nabídkou konzultace pro další studium.
Výsledek posílají na na e-mail.
Zkusila jsem si každý z testů, abych pro vás zjistila, co se z nich vlastně dozvíte. Jsou samozřejmě maximálně do úrovně B2/C1, protože pokud umíte líp, tak už vás to netestuje z toho důvodu, že by vám neměli co nabídnout k dalšímu rozvoji. Jinak v žádným z výše uvedených testů se nedozvíte, co máte špatně, ale spočítají vám dosažené skóre a určí aktuální úroveň podle CEFR (Common European Framework of Reference – Společný evropský referenční rámec).
Berte to s rezervou, můžete mít gramatiku na nízký úrovni a přitom se domluvíte, nebo naopak. Umíte teorii a máte problém se domluvit.
Test zabere pár minut, zatímco zkouška, která potvrdí vaši úroveň, trvá několik hodin a testuje se ve všech oblastech (porozumění textu, gramatický jevy, psaní, rozhovor). V těchto testech jenom vybíráte klikáním variantu A / B / C.
Až si test uděláte a budete chtít vědět, za jak dlouho se dostanete na další úroveň, tak si určitě přečtěte článek o cílech v cizím jazyce. Nebo se podívejte na video se stejným tématem.
A jak vám výsledek testu pomůže ke zlepšování?
Uložte si skóre a správný i špatný odpovědi – a pak to, co vám moc nešlo, začněte opakovat a trénovat. Za čas si udělejte podobnej test znova a uvidíte ten rozdíl. Lehký jako facka ne?
Výsledku se nemusíte bát – je známá věc, že naše úroveň v testu vychází vždycky lepší, než čekáme. Proč? Protože se posuzujeme podle toho, jak umíme jazyk použít. Jenže test se neptá, jak ho umíme použít, ale jak si pamatujeme slovíčka a gramatiku. To většinou umíme všichni celkem dobře.
S používáním už je to trochu horší – ale od toho máte mě! Můžete si se mnou psát přes whatsapp a trénovat angličtinu nebo italštinu, klidně se mi ozvěte >>
p.s. Jestli máte otestováno a rozhodli jste se do toho pořádně obout, tak tady se můžete podívat, kolik v roce 2020 stojí výuka angličtiny >>